Clár oibre
Cad atá le teacht sa pharlaimint?
Anseo is féidir leat a fheiceáil cad a vótálfaidh an pharlaimint air go luath. Vótáil tú féin sula gcinneann an pharlaimint, ansin déan comparáid.
Cé chomh fada roimh ré a bhfuil a fhios againn? (cliceáil chun léamh)
- Foilsíonn Parlaimint na hEorpa a clár oibre thart ar thrí seachtaine roimh ré.
- Déanann Parlaimintí Fhlóndras agus na Vallúine amhlaidh cúpla lá roimh an gcruinniú.
- Ní fhoilsíonn an Seomra ná Parlaimint Bhruiséil a gclár oibre mar shonraí oscailte. Dóibh siúd taispeánaimid na tograí atá fós ag fanacht le vóta.
- Is féidir clár oibre a athrú fós: uaireanta cuirtear vóta ar atráth.
Déardaoin 22 Deaireadh Fómhair 2026
Parlaimint na hEorpa
- Tairiscintí i gcomhair rún - Comhdháil na Náisiún Aontaithe maidir leis an Athrú Aeráide 2026 in Antalya, an Tuirc (COP31) B10-0468/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Ceanglais agus nósanna imeachta áirithe le haghaidh táirgí ceimiceacha a shimpliú C10-0143/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Clár Erasmus+ 2028-2034 C10-0170/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Luachanna tagarmhairc athbhreithnithe teasa agus breosla le haghaidh 2026–2030 C10-0189/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Beartas comhtháthaithe i réigiúin teorann thoir an Aontais: athléimneacht chríochach agus comhar trasteorann a neartú A10-0264/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Géarú ar ionsaithe na Rúise san Aontas, go háirithe ar loingseoireacht sa Mhuir Dhubh, rud a chuireann beatha an duine, cobhsaíocht réigiúnach agus slándáil bia i mbaol B10-0476/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Géarú ar ionsaithe na Houthi agus impleachtaí don tslándáil réigiúnach B10-0489/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Laghdú ar astaíochtaí meatáin in earnáil an fhuinnimh: oibleagáidí áirithe a chur siar C10-0258/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
Déardaoin 12 Samhain 2026
Parlaimint na hEorpa
- Miocrorgánaigh ghéinmhodhnaithe a chur ar an margadh agus orgáin a phróiseáil C10-0358/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Rialacha cosanta d’infheisteoirí miondíola an Aontais C9-0182/2023 Clár oibre na parlaiminte ↗
- An doiciméad faisnéise bunriachtanaí a nuachóiriú A9-0160/2024 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Plean ilbhliantúil do na hiascaigh a shaothraíonn stoic ghrinnill sa Mheánmhuir Thiar Clár oibre na parlaiminte ↗
- Plean Sáraithe Ailse na hEorpa A10-0261/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- An Ghníomhaireacht Eorpach Ceimiceán agus Rialacháin leasaitheacha ***I A10-0093/2026 Glac páirt sa vóta
- An clár um Cheartas 2028-2034 C10-0197/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Pacáiste leathan comhaontuithe idir an tAontas agus an Eilvéis chun a gcaidreamh déthaobhach a chomhdhlúthú, a dhoimhniú agus a leathnú A10-0236/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Pacáiste leathan comhaontuithe idir an tAontas agus an Eilvéis chun a gcaidreamh déthaobhach a chomhdhlúthú, a dhoimhniú agus a leathnú – tuarascáil eatramhach A10-0235/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Tásca Geografacha: rialacha an Aontais a ailíniú le hathruithe ar na forálacha faoi Chomhaontú Liospóin A10-0211/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- An Eoraip Dhomhanda a bhunú C10-0175/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Sásra an Aontais um Chosaint Shibhialta agus tacaíocht ón Aontas d’ullmhacht agus freagairt i dtaca le héigeandáil sláinte A10-0271/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Comhlachas na dtíortha agus na gcríoch thar lear leis an Aontas Eorpach, lena n-áirítear an caidreamh idir an tAontas/an Ghraonlainn/an Danmhairg C10-0248/2025 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Beartas cur chun cinn agraibhia an Aontais A10-0269/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Gnéithe institiúideacha na hintleachta saorga i gcomhthéacs lánpháirtiú na hEorpa Clár oibre na parlaiminte ↗
- Leasuithe ar Reacht Fheisirí Pharlaimint na hEorpa, a mhéid a bhaineann le seachvótáil A10-0270/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
- Ó fhréamhshamhlacha go hacmhainneachtaí – gníomhaithe cosanta nua a chumasú chun méadú de réir scála A10-0268/2026 Clár oibre na parlaiminte ↗
Foinsí: sonraí oscailte Pharlaimint na hEorpa (CC BY 4.0), Pharlaimint Fhlóndras agus Parlement de Wallonie.